אוקטובר 28, 2022

מדור השרביט החם - מעבר דירה - סיוט או הנאה?

בחודש שעבר חגגנו שתיים עשרה שנים מאז שעברנו לגור בבית הזה.

אני עברתי הרבה מאד דירות בחיי, וחלק מן המעברים היו ממש משמעותיים ותוך שינוי אורח חיים של ממש - כמו לעבור מקיבוץ לעיר, מישראל לארצות הברית ואז בחזרה, מדירה לבית פרטי ושוב לדירה ושוב לבית פרטי ועוד. 

מאז שהתחתנתי גרתי בארבע דירות (הראשונה היתה שכורה) ואז הבית הנוכחי, ולכל מעבר כזה כמובן יש סיפור בפני עצמו.

היו לי שני מעברי דירה שהיוו ממש סיוט עבורי. הראשון היה המעבר בין הדירה השנייה לשלישית. בתי היתה בת שנתיים ובני היה בן ארבעה חודשים בלבד, בעלי התחיל עבודה חדשה וכלל לא נכח בעת מעבר הדירה עצמו. 

זוכרת המון שקיות של דברים שאיכשהו לא הצליחו להיכנס לארגזים. זוכרת בלגן שהשארתי בדירה שעזבתי. זוכרת את עצמי עם התינוק שלא הפסיק לבכות בדירה החדשה, בזמן שבתי הפעוטה חוגגת על השקיות שעל רצפת המטבח, מרוקנת אותן, מפזרת קמח בכל מקום......

זו היתה טראומה קטנה, שבין היתר גרמה לכך שהרבה מאד זמן התנגדתי לעבור שוב דירה, גם כאשר T התחיל ללחוץ. בסוף מה ש"שבר" אותי היה כשהלכתי לקורס עיסוי שבדי (בנוסף על עבודתי בהיי טק) והתחלתי לטפל בבית, והייתי זקוקה לחדר טיפולים. הטראומה מן המעבר הקודם היתה כל כך טרייה בראש שלי, שהפעם התחלתי לארוז חודשים לפני הזמן, הכל היה מסודר ומאורגן ומסומן היטב. הילדים כבר היו בכיתות הגבוהות של בית הספר היסודי והשתתפו בתהליך, עזרו לנו גם לנקות ולצבוע בדירה החדשה, וגם פרקו יחד איתנו את הארגזים. זוכרת את המעבר ההוא כמעבר נהדר. זו היתה ממש חוויה מתקנת. 

שמונה עשרה שנה אחר כך, כאשר בנינו את הבית הנוכחי, כבר לא הייתי בטראומה אבל הייתי 24/7 בעבודה, וגם T עבד מסביב לשעון. הבנתי שלא אהיה פנויה לסדר ומיון ואריזות, והחלטנו לקחת חברה שאורזת ופורקת עבורנו. 

ראיינו כמה חברות כאלה, ובסוף T התלהב מאחת מהן, מה שהתברר כטעות איומה. 

שלב האריזה היה רשלני וחובבני, בלי סדר ובלי היגיון, וביום המעבר חלק מן הארגזים ממש התפרקו למובילים בידיים מרוב שהאריזה נעשתה באופן רשלני וגרוע. 

שלב הפריקה והסידור בוצע עוד יותר גרוע, ומה שקרה הוא שבלית ברירה לקחתי כמה ימי חופש מהעבודה, ואחרי שהם הלכו, פרקתי מחדש את כל מה שהם סידרו ובמשך שלושה ימים סידרתי את הכל מחדש. טראומה מספר שתיים. 

אז איך זה אצלכם לעבור דירה? כיף או סיוט?

ספרו על חוויות יוצאות דופן שקרו לכם בעת מעבר דירה, כתבו פוסט בנושא וקשרו אותו למדור השרביט החם באמצעות התגובות כפי שמוסבר כאן.

כתיבה מהנה

 

כל הזכויות שמורות לאתר מאקו

 

 

 

הפופולריים מכל הזמנים